تولیدات رالکو

استراکچر صنعتی

تولیدات رالکو-استراکچرصنعتی

استراکچرهای صنعتی نیز از جمله تولیدات رالکو هستند. یک استراکچر صنعتی، سازه‌ای است که برای کارخانه ها، کارگاه ها و یا دیگر صنایع به منظور پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات، مواد اولیه و یا خطوط ارتباطی طراحی می شود.بیشتر سازه های صنعتی عمدتا دارای سازه های فلزی (فولادی) و بتونی هستند.مانند سکوها ، دودکش ها ، سیلوها و مخازن.سازه های صنعتی بیشتر مخصوص صنایع شیمیایی،متالورژی و معدن می باشد.

در ساخت و سازهای مدرن صنعتی، بیش از 25 درصد از کل هزینه ساخت و نصب به استراکچر صنعتی تعلق می گیرد.

بیش از 100 نوع مختلف از استراکچرهای صنعتی وجود دارد. از کارخانه های عظیم صنعتی گرفته تا سوله های کوچک کارگاهی؛ اما می توان آنها را به گروه های اصلی زیر تقسیم کرد:

استراکچر صنعتی در سازه های ارتباطی:

خطوط انتقالی شبکه های برق و مواد اولیه و همینطور تونل ها و برج های انتقال برق‌. دکل ها، دودکش ها و غیره.

استراکچر صنعتی در حمل و نقل:

سازه های مربوط به حمل و نقل از جمله روگذرها، سکوهای تخلیه، نقاله ها و غیره.

استراکچر صنعتی در مخازن محصولات گازی و مایع:

سازه هایی جهت تهویه‌ و زهکشی در سیستم های تأمین آب و گاز و همینطور مخازن ذخیره روغن و مخازن تهویه‌ای، سیلوها، برج های تانکرهای آب و مخازن تحت فشار، حوضچه ها، و همینطور تصفیه خانه های فاضلاب.

استراکچر صنعتی در تولید ماشین آلات:

پایه‌های تجهیزات، ماشین آلات و انواع دستگاه‌های صنعتی.

استراکچرهای صنعتی بیشتر در صنایع شیمیایی، متالورژی و معدن به کار می روند. و میزان استفاده از آنها روز به روز با بالا رفتن میزان فعالیت های صنعتی، در حال افزایش است. مصالح به کار رفته در بیشتر استراکچرهای صنعتی، عمدتا سازه های بتنی و فولادی هستند، به ویژه در دودکش ها، سکوها، سیلوها و همینطور مخازن مختلف. البته گاهی اوقات در بعضی از سازه ها، علاوه بر سازه فلزی، از سازه های چوبی نیز در سکوها و برج های تهویه استفاده می شود.  البته که استفاده از مصالح مقاوم‌تر در طراحی استراکچرهای صنعتی، انتخاب بهتری خواهد بود. یک استراکچر و سازه فلزی، درمقابل تنش و بار وارده بر کل بنا، مقاومت بهتری از خود نشان خواهد داد چرا که شکل پذیری و خواص ارتجاعی بهتری در مقابل بارهای وارده بر بنا، از خود نشان می‌دهند. مصالح فلزی به دلیل همین خواص ارتجاعی، شکننده نیستند و مقاومت بالایی دارند.

کارایی استفاده از یک استراکچر صنعتی، در صورت استفاده از قطعات پیش ساخته و استانداردسازی کل سازه، بالاتر خواهد رفت.

طرح های استانداردی برای انواع مختلفی از استراکچرهای صنعتی تهیه شده است که موجب می شوند تا بتوان ایده های فنی پیشرفته و همینطور کارآمدترین حالت استفاده از این استراکچرها در صنعت را بررسی و اجرا کرد.

تولیدات رالکو نیز شامل انواع مخازن و سازه های فلزی است. که سازه هایی مانند استراکچر ساختمانی و همینطور استراکچر صنعتی را نیز شامل می شود. قیمت استراکچر صنعتی باتوجه به عوامل مختلفی از جمله مصالح به کار رفته در آنها و همینطور نوع نصب استراکچر متفاوت است. نوع ساخت استراکچر نیز در این زمینه اثرگذار خواهد بود. برای طراحی و نصب استراکچرها و سازه ‌های فلزی، عواملی مانند موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی محل و همینطور شرایط آب و هوایی در نظر گرفته می شود.

نصب استراکچر

مراحل نصب انواع:

نصب استراکچر فلزی یک فرآیند کاملا مهندسی و بسیار حساس و سختگیرانه می باشد. هدف از نصب استراکچر تولید ساختمان جهت اسکان یا انبار کالا نمی باشد.

هدف از ساخت و طراحی استراکچرهای فلزی نصب تجهیزات صنعتی می باشد. به عنوان مثال نصب لوله های انتقال نفت در صنایع پتروشیمی ، نصب توربین بخار.   در فضا های نیروگاهی و… از اهداف ساخت این سازه ها می باشد.
این هدف به خوبی جایگاه حساس و دقت بالا در نصب استراکچر را نشان می دهد. استحکام کافی، تحمل وزن بالا، دوام طولانی،.   متریال با سطح استاندارد بالا از ویژگی های کلی استراکچر ها می باشند.
مهمترین مرحله در نصب استراکچر های فلزی مراحل مربوط به زنگ زدایی است. چون که این استراکچر ها با توجه به ماهیتی که دارند همواره در مسیر زنگ زدن قرار دارند.   به همین دلیل مرحله زنگ زدایی و اعمال رنگ .  در نصب استراکچر الویت و جایگاه مهمی دارد.
در اصول ایمنی و اجرایی نصب استراکچر به کارگیری افراد توانمند همراه با تجربه کافی الزامی است.

استراکچر صنعتی رالکو

جهت دریافت مشاوره رایگان و همچنین استعلام قیمت ساخت استراکچرصنعتی و همچنین انواع دیگر سازه فلزی و ورق فولادی با ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *