اخبار, دسته‌بندی نشده

قیمت سوله۱۴۰۰

قیمت سوله سال 1400

قیمت سوله۱۴۰۰ به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل کلی که در قیمت سوله۱۴۰۰ تاثیر گذار می باشد. بیشتر مربوط به مصالح به کار برده شده و کیفیت آن ها می باشد.

مقدمه

به طور کلی با توجه به عواملی که در ادامه متن ذکر شده است. و در قیمت سوله تاثیر گذارمی باشد. قیمت هر متر  از این نوع سوله در حدود ۲۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان متغیر می باشد.

 با توجه به اینکه قیمت سوله1400 به متغییرهایی همچون قیمت آهن، حق الزحمه دستمزد کارگر. قیمت حامل های انرژی و افزایش هزینه های سربار تولید مرتبط است.

 

شرکت های تولیدی دارای پروانه و مجوز در حال ضرر و متاسفانه شرکت های زیر زمینی بدون مجوز که هیچگونه تعهدی نسبت. به کارگر و کارفرمایان نداردند هماند قارچ در حال رشد میباشند.

متاسفانه در سال جدید با توجه به رکود در تولید دولت بدون هیچگونه حمایتی از صنعتگر دست به افزایش حقوق ۴۰ درصدی زد. که نتیجه آن افزایش قیمت محصولات خام و کمک تولیدی صنعت سوله سازی و ساخت سازه های فولادی شده است.

باید در نظر داشته باشیم ساخت سوله و دوام این صنعت به رونق تولید بستگی دارد. چرا که اگر تولید در کشور وجود نداشته باشد هیچگونه ساخت سوله و استراکچری صورت نمی پذیرد و این عامل باعث ورشکستگی و بن بست تولید در این صنعت میگردد.

 

قیمت سوله۱۴۰۰

قیمت ۹۰۰۰ تومانی مونتاژ و نصب سوله

با توجه به مطالب ذکرشده باید بدانیم که قیمت سوله۱۴۰۰ با رشد ۵۰درصدی در ساخت و نصب همراه شده.  و هزینه مونتاژ و نصب یک سوله معمولی به رقم کیلویی ۹۰۰۰ هزار تومان رسیده است.

متاسفانه با توجه به کمبود نیروی کار متخصص و رشد مشاغل کاذب با حاشیه سود بالا باعث شده. در این صنعت هزینه نیروی انسانی بالا برود و این موضوع باعث افزایش قیمت سوله۱۴۰۰شده است.

جا دارد که مسئولین زی ربط با بررسی موانع تولید و رفع موانع تولید در سالی که بدین نام از سوی رهبری نام گذاری شده است ، این شعار را در جهت رفع موانع تولید محقق سازند.

 

در ادامه می خواهیم هزینه ساخت سوله و مواردی که در این آیتم تاثیر گذار می باشد. را توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید.

اولین مرحله در ساخت سوله طراحی می باشد، و بعد از تایید طراحی. باید از شرکت سوله سازی پیش فاکتور دقیق را دریافت می کنید. که در این پیش فاکتور باید تمام متریال مصرفی در سوله مد نظر شما به همراه هزینه روز آن ذکر شده باشد.

 

پیشنهاد ما به شما بزرگواران این است در هزینه ساخت سوله در سال ۱۴۰۰ که به هیچ سوله سازی اعتماد نکنید. در این مقاله به شما راه های کلاهبرداری در سوله سازی و هزینه ساخت سوله را آموزش خواهیم داد.

بدون هیچ تبلیغی، تا از گزند کلاهبردان در صنعت سوله سازی در امان بمانید. و به جای اعتماد کاذب به هر سوله ساز ما به شما پیشنهاد می کنیم. تا این مقاله را مطالعه کنید. تا خودتان تمام قوانین و شرایط سوله سازی را به صورت کامل بشناسید.قیمت سوله۱۴۰۰

 

یک سری راهکار وجود دارد، که شرکت سوله ساز می تواند هزینه سوله را به نفع خود کاهش دهد. به عبارت دیگر در هزینه سوله کلاهبرداری کند، که شامل موارد زیر می باشد:

1- لوله هایی در بازار  وجود دارد، که سوله سازان برای ارزانتر شدن سوله از آن ها استفاده می کنند، حال این لوله ها از کجا تهیه می شوند؟

در جواب باید بگوییم که شرکت نفت. بعضی از لوله ها را که قدمت زیادی دارند و یا فرسوده شده اند را می فروشند. که این لوله ها معمولا قطر بسیار زیاد و با ضخامت بین ۸ تا ۱۰ دارند.

و سوله سازان که متاسفانه تعداد آن ها هم کم نمی باشد. این لوله ها را با  حدود ۵۰% زیر قیمت خریداری کرده و برش می دهند و نورد می کنند. تا به صورت ورق تبدیل شوند. و سپس در ساخت سوله آن ها را به کار میبرند.

اما این را هم بدانید که فولاد و آهن هم مثل تمام تجهیزات دیگر عمری دارند. و اگر قدیمی و فرسوده باشند عمر آن ها تمام شده است. و دوباره استفاده کردن از آن ها اصلا اصولی و اخلاقی نمی باشد، و قطعا مورد تایید نظام مهندسی هم نیستند.

2- یک سری از فولاد های در بازار  وجود دارند که خالص نمی باشند. و نا خالصی دارند، که باعث می شود تا هزینه این فولادها کمتر باشد. و متاسفانه بسیاری از سوله سازان از این فولاد ها در ساخت سوله استفاده می کنند، و این یک کلاهبرداری بزرگ است، که در نهایت موجب می شود، سوله شما با کیفیت پایین اجرا گردد. قیمت سوله۱۴۰۰

3- در هر نوع از سوله از متریال خاص خودش باید استفاده کرد. اما بعضی از سوله سازان از ورق هایی که مناسب بعضی از سوله نیستند استفاده می کنند. به طور مثال از فولاد st33 به جای فولادهای st37 استفاده می کنند.

4- دقت داشته باشید که در قیمت سوله۱۴۰۰ قراردادی که با سوله ساز می بندید. تمامیه  مصالحی که برای ساخت سوله مد نظر شما نیاز است حتما قید شده باشد.

انواع متریال

چند مورد از این متریال را برای شما نام می بریم. که شامل: باد بند، استرات، فریم سقف، فریم ستون، بیس پلیت، وال پست، خرید متریال مصرفی، رنگ آمیزی، اتصالات سازه سوله که پیچ و مهرو و مهار کش است. و در نهایت نصب سازه سوله در محل می باشد. که اگر حتی یکی از مواردی که در بالا ذکر شده است.

 

در قرار داد وجود نداشته باشد شرکت سوله ساز می تواند. در ازای آن از کارفرما مبلغی جداگانه از آن چه که در قرارداد قید شده است درخواست کند. زیرا که در قرارداد وجود ندارد. و این هم یکی دیگر از راه های کلاهبرداری توسط شرکت سوله ساز می باشد. که متاسفانه کم هم نیست.قیمت سوله۱۴۰۰

5- ممکن است که شرکت سوله ساز در قراردادی که با شما بسته اند. ذکر کرده باشد که از ورق هایی با ضخامت ۸ میل استفاده خواهد کرد، اما در حین ساخت سوله از ورق های با ضخامت ۷ میل استفاده کنند، زیرا هزینه ورق های با ضخامت ۷ میل پایین تر می باشد.

اما در واقع  شرکت سوله ساز از شما هزینه ی ورق های ۸ میل را دریافت می کند، که گرانتر هم می باشد، و عملا شما ضرر خواهید کرد.

اما برای جلوگیری از این ضرر یک راه حل وجود دارد. که این راه حل این است. که در زمان بار گیری قطعات سوله یک نفر به عنوان ناظر از طرف کارفرما در شرکت حضور داشته باشد. تا وزن قطعات و کیفیت قطعات را بررسی کند.قیمت سوله۱۴۰۰

 

انواع سوله دست دوم
انواع سوله دست دوم

یک باور غلط بین مردم باب شده است، آن هم این است که فکر می کنند. سوله دست دوم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه می باشد.

اما این چنین نمی باشد، بلکه سوله دست از نوع سوله تیر ورقی می باشند. که سوله تیر ورقی هم سازه ی سنگین و هم قیمت بالایی دارد. که مقرون به صرفه نیست. و بهتر بگوییم که سوله دست دوم یک دروغ بزرگ است

و معایب بسیار زیادی دارد، با کلیک روی کلمه ی سوله دست دوم دیوار میتوانید تمام ویژگی های این نوع سوله را مطالعه کنید. و از کلاهبرداری در این زمینه آگاه شوید.قیمت سوله۱۴۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *