اخبار

روند صعودی و چالش های تولید سنگ آهن برزیل

تولید سنگ آهن

به نقل از پایگاه خبری فولاد ایران چالش پیش روی شرکت معدنی واله برای افزایش تولید و فروش سنگ آهن پس از آن که فصل سوم سال بازار قدرتمندی داشت. و از طرفی تولید سنگ آهن شرکت های معدنی استرالیایی بی اچ پی و ریو تینتو کاهش داشته ادامه دارد.

در کوتاه مدت کاهش تولید این شرکت ها می تواند بازار را تحت فشار قرا دهد. چون تولید فولاد چین رشد داشته تقاضای جهانی فولاد نیز بهتر شده است.

در سپتامبر سال جاری قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد نزدیک. به 124 دلار هر تن خشک سی اف آر بود و تا روز گذشته قیمت به 122 دلار نزدیک شد.

قیمت بالای 100 دلار سنگ آهن که از ماه می تداوم داشته هزینه تولید فولاد را بالا نگه می دارد. و از قیمت قراضه حمایت خواهد نمود. و حاشیه سود فولادسازان را تحت فشار می گذارد.

از طرفی دو ماه اخیر موجودی سنگ آهن بنادر چین رشد داشته. و افزایش موجودی و کاهش تقاضای فصلی در دسامبر تا فوریه سال جاری می تواند. بازار را در توازن نگه دارد حتی اگر عرضه سنگ آهن غرب استرالیا دچار اختلال شود.

گزارش اخیر شرکت معدنی واله

حاکی از آن است که فروش 9 ماه گذشته سنگ آهن آن 172 میلیون تن بوده. که 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشت.

از طرفی نیمه نخست سال صادرات این شرکت به چین رشد داشته ولی فروش به ژاپن، اروپا و بازار داخلی برزیل کمتر شد.

بین ژانویه تا سپتامبر تولید سنگ آهن این شرکت معدنی برزیلی 216 میلیون تن شد. که 3.5 درصد افت سالانه داشت و انتظار می رود برای کل سال به 310 میلیون تن هدف اولیه خود برسد.

همچنین برآورد شده متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی. در چین سال آینده 100 دلار و سال 2022 تا 85 دلار هر تن خشک سی اف آر شود.

تولید شرکت واله نیز سال آینده تا 349 میلیون تن و سال 2022 به 375 میلیون تن خواهد رسید. و همین امر قیمت را در بازار نقدی سنگ آهن پایین خواهد آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *