خدمات رالکو

خدمات برشکاری

برشکاری

خدمات برشکاری در صنعت تولید ورق های فلزی نقش مهمی دارند. به همین دلیل است که دستگاه های.   مختلفی برای ایجاد برش های دقیق و صاف برای هر گونه خدمات برشکاری طراحی شده اند که سبب به وجود آمدن انواع مختلفی از ورق ها و قطعات می شوند.

انواع خدمات برشکاری

به طور کلی خدمات برشکاری به دو نوع سرد و گرم تقسیم می شود که هر یک دارای مزایا و معایب مختلفی هستند.   برشکاری سرد و گرم نیز با روش های مختلفی صورت می گیرند که در ادامه خلاصه ای از آن ها را بررسی می کنیم.

 خدمات برشکاری گرم

در این نوع برشکاری، دما را تا نقطه ذوب فلز بالا می برند و سپس جداسازی در سطح مولکولی انجام می گیرد.   برشکاری گرم انواع مختلفی دارد که عبارتند از برش لیزری، هواگاز، برش با الکترود، برش پلاسما، برش CNC، و برش دیسکی آتشی.

برش لیزری

استفاده از لیزر یکی از مرسوم ترین روش ها برای برش قطعات و ورق های فلزی است.   چرا که دقت بالایی داشته و لبه های قطعه را دفرمه نمی کند و در عین حال به انرژی زیادی هم نیاز ندارد.

دستگاه های لیزر برش لیزری با دستگاه های لیزری برش مواد غیرفلزی، متفاوت است. دستگاه های لیزری نیز انواع مختلفی دارند مانند لیزرهای شیمیایی، فیبری، گازی و غیره. در این روش نور با شدتی بسیار زیاد و به شکل نقطه ای به جسم تابانده می شود.

هواگاز

درواقع شیوه انجام این روش در اسم آن مشهود است. در برش هواگاز ابتدا قطعه تا جایی گرم می شود که رنگ آن کاملا سرخ می شود. در این مرحله جریانی از اکسیژن به فلز دمیده می شود و این شکل فلز برش می خورد. این روش از قدیمی ترین خدمات برشکاری محسوب می شود که قیمت انجام آن نیز پایین است. تمامی آلیاژهای آهن را می توان با استفاده از این روش برش داد.

برش با الکترود

بیشتر در واقعی از این روش استفاده می شود که نیاز به برش های منظم و شیارهای دقیق و تمیز باشد.

برش پلاسما

در این روش از گاز نجیب و هوای فشرده برای برش استفاده می شود. قدمت انجام این روش برای برشکاری به سال 1980 باز می گردد.

برش (CNC (Computer Numerical Control

برای برشکاری به روش CNC، تمام مراحل برشکاری توسط کامپیوترها برنامه ریزی می شوند و دستگاه ها نیز با پیروی از این برنامه ها، برش ها را انجام می دهند.

برش دیسکی آتشی

در این روش اره های دیسکی با سرعت بسیار بالایی شروع به چرخش می کنند و به دلیل حرارتی که ایجاد می کنند، در دسته برش های گرم قرار می گیرند. استفاده از این نوع برش دیگر توصیه نمی شود چرا که خطرات زیادی برای عوامل انسانی ایجاد کرده و خسارت های مالی نیز وارد می کردند.

خدمات برشکاری سرد

فرآیند برشکاری سرد بدون هرگونه افزایش دما و حرارت برای قطعه انجام می گیرد. برش سرد نیز انواع مختلفی دارد که عبارتند از برش با واترجت، گیوتین، اره نواری، قیچی کاری، و اره لنگ.

واترجت

در روش واترجت ترکیبی از آب و سنگ ساینده با فشار بالا به صفحات برخورد کرده و آنها را برش می دهد.   در این روش، آب از سوراخی بسیار باریک خارج می شود. واترجت هزینه نسبتا بالایی دارد اما در صورت استفاده از این روش.   محل برش صاف و یکدست بوده و قطعه حالت خود را حفظ می کند و دفرمه نمی شود. تکنولوژی به کار رفته در این روش نسبت به استفاده از لیزر ساده تر است.  که این موجب می شود هزینه به کار گیری آن نیز کاهش یابد که در نتیجه، بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند.

گیوتین

در این روش یک تیغه ثابت در پایین قرار می گیرد و تیغه بالایی با زاویه ای بین 1 تا 6 درجه عمود و متحرک است. از این روش معمولا برای برش ورق هایی که طول زیادی دارند استفاده می شود.

اره نواری

ماشین های مختلفی برای برش اره نواری طراحی می شوند که هر یک نوع برش متفاوتی دارند.  در این دستگاه ها محورهای اره به کمک موتور شروع به حرکت کرده و جک های هیدرولیکی این محور را به طرف قطعه مورد نظر سوق می دهند.   استفاده از این دستگاه ها یکی از مرسوم ترین روش ها در میان انواع خدمات برشکاری است.   درواقع می توان گفت روش برش با دستگاه ها اره نواری، انتقلابی عظیم در خدمات برشکاری محسوب می شود و امروزه صنایع زیادی برای برش انواع مختلفی از قطعات فلزی یا غیرفلزی از آنها استفاده می نمایند.   به طوری که از این دستگاه ها برای برش گوشت نیز استفاده می شود.

قیچی کاری (برشکاری دستی)

این روش ساده ترین روش در میان خدمات برشکاری محسوب شده و کاملا دستی صورت می گیرد و برش ها.   از طریق قیچی های مخصوص و یا اره انجام می شوند. ابزارآلات مورد استفاده در این روش.   از اره های بزرگ گرفته تا کمان و اره مویی نیز می توانند باشند.

اره لنگ

دستگاه های اره لنگ با هدف ساده سازی برشکاری دستی طراحی شده اند و در صنایع مختلف کاربرد دارند.   این روش از دقت بالایی برخوردار نیست و صدا و ضایعات زیادی هم تولید می کند.

هر یک از روش های گفته شده (چه در برشکاری گرم و چه در برشکاری سرد).  مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از این روش ها (مانند روش برش لیزری) در طول زمان تکامل یافته و بهبود پیدا کرده اند تا بیشترین.   دقت را در عین افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها داشته باشند. برخی از این روش ها نیز کنار گذاشته شده اند مانند روش برش اره نواری یا برش با دیسک آتشی که دقت کافی را نداشته و یا به اندازه کافی ایمن نبوده اند.

در نهایت با توجه به کاربرد مورد نظر و بررسی دیگر فاکتورها، می توان روش مناسب برش را برای یک قطعه یا ورق فولادی یا در کل ورق های فلزی، تعیین کرد. برشکاری ورق و دیگر انواع خدمات برشکاری نیز از جمله خدمات رالکو می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات برشکاری و همینطور برای بررسی قیمت ورق فولادی و غیره، تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “خدمات برشکاری

 1. حمید حسنی گفت:

  سلام،من از مشتریان قدیمی شما هستم مطالب بسیار مفیدی در سایت جدیدتون بارگزاری شده و بسیار عالی است.

  1. foladkaran گفت:

   سلام،ممنونم از حسن توجه شما پایدار باشید.

  2. foladkaran گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   انشا الله به زودی مطالب تخصصی در خصوص مباحث فنی احداث سوله بارگزاری میگردد.
   همراهی شما باعث مباهات مجموعه رالکو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *